تقویت معده در طب سنتی

تقویت معده در طب سنتی

تقریبا همه افراد علائم ضعف معده و دستگاه گوارش مانند ناراحتی معده، نفخ و دل درد را تجربه می کنند. وقتی که این علائم به صورت مکرر بروز پیدا کنند می توانند اختلالات اساسی در زندگی شما ایجاد کنند. به همین جهت همین جهت همواره تقویت معده در طب سنتی امری مهم است.

هوای جوی

آب و هوای روستاها، دهات، جنگل ها، دریاها، ییلاق و چمن زار ها برای تحریک اشتها و تقویت معده بسیار موثر است. پس بهتر است اگر در شهر زندگی می کنید گاهی برای رهایی از هوای آلوده شهر به این مناطق سفری ترتیب دهید.

نعناع

این گیاه دارای چند نوع ماده است که معده را بسیار خوب تقویت می نماید. هم چنین در طب سنتی به این گیاه توجه ویژه ای شده است. 10 گرم جوشانده آن بعد از صبحانه خورده شود.

تخم گشنیز

در طبیعت سرد و خشک یافت می شود و مقوی معده و روده می باشد. 20 گرم آن را در آب بجوشانید و و دو روز یک بار بعد از ناهار بخورید.

صمغ عربی و تقویت معده

در طبیعت گرم و خشک یافت می شود و عملکرد معده و روده را بهبود می بخشد. برای مصرف باید آن را در آب جوش حل کرد و 20 دقیقه بعد از صبحانه خورد.

طباشیر

در طبیعت سرد و خشک یافت می شود و مقوی معده و کبد و مسکن حرارت است. می توان همراه غذا آن را خورد.

خرما

پیامبر اکرم (ص) در صحیح بخاری فرمورد: ناشتا دو عدد خرما خوردن کرم معده را می کشد.

روزه گرفتن برای تقویت معده

پیامبر اکرم (ص) فرمودند: « روزه بگیرید تا سالم بمانید» روزه یک امر خوب و طبیعی است برای تقویت معده و دستگاه گوارش و تنظیم ترشحات معده.

عدم غم و غصه خوردن بخاطر فقر و بی پولی

دکتر جوزف اف مونتاگیو در کتاب مشکل عصبی می نویسد: شما بخاطر غذاهایی که می خورید دچار زخم معده نمی شوید بلکه علت زخم معده بخاطر ناراحتی هایی است که شمارا می خورند.

در مجله لایف نوشته شده: زخم معده در رتبه دهم بیماری های کشنده قرار دارد و به قدری بد است که انسان چاق را لاغر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.